JAK DOBRAĆ ARCHITEKTURĘ OGRODOWĄ? GŁÓWNE ELEMENTY WYPOSAŻENIA OGRODU.


Urokliwie urządzony ogród wokół domu to nie tylko piękne rośliny, ale także odpowiednio dobrana architektura ogrodowa. Czy to będzie efektowna altana, w której bez problemu ukryjemy się przed słońcem czy deszczem, a w niektórych przypadkach nawet ustawimy miejsce do grillowania, czy palisada ogrodowa pozwalająca schować się przed wzrokiem ciekawskich czy wreszcie dekoracja ogrodowe w postaci odpowiednio dobranych do stylistyki ogrodu figur kamiennych – architektura ogrodowa to współcześnie wyjątkowo bogata oferta, którą warto poznać planując przestrzeń swojego ogrodu.

Do najpopularniejszych elementów architektury ogrodowej należą wspomniane altany, palisady, ogrodzenia, ale też pergole, efektowne domki narzędziowe pozwalające na wygodne przechowywania sprzętu potrzebnego w trakcie prac ogrodowych, donice ogrodowe, w których możemy sadzić efektowne kompozycje kwiatowe lub zielone czy wreszcie oczka wodne lub fontanny dające nie tylko miły chłód w ciepłe dni, ale tworzące także specyficzny mikroklimat każdego ogrodu. Dekoracja ogrodowe pozwalają z każdego ogrodu stworzyć prawdziwie magiczne miejsce dające chwilę relaksu jego właścicielom i ich gościom, szczególnie w letnie dni.

Jak odpowiednio dobrać dekoracje ogrodowe?

Wszystko zależy, jakiego rodzaju przestrzeń chcemy stworzyć. Jeśli ma to być ogród w stylu romantycznym – warto dobrać do niego odpowiednio takie elementy architektury ogrodowej, jak pergole czy altanki obrośnięte roślinnością, a także oczka wodne z mostkami – jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń ogrodu, które nadadzą mu prawdziwie nastrojowego klimatu. Jeśli szukamy bardziej praktycznych rozwiązań i ogród ma być miejscem, w którym przyjmujemy gości na grillu, warto postawić w nim obszerną altanę, gdzie bez trudu możemy oddawać się temu zajęciu nawet w deszczowe letnie dni.

Dla osób, które nie do końca są pewne, jakiego rodzaju ogród chcąc stworzyć wokół domu, przygotowaliśmy ofertę naszych usług w zakresie projektowania i realizacji ogrodowych. Miejscem naszej działalności jest Podhale i takie miejscowości zlokalizowane na tym terenie, jak Zakopane, Nowy Targ oraz Bukowina Tatrzańska, gdzie zdobyliśmy już zaufanie klientów naszymi poprzednimi realizacjami. Tworzenie ogrodów to nasza pasja, więc zapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami i kontaktu.