Pielęgnacja i nawadnianie ogrodów, traw ozdobnych na Podhalu

Każdy ogród, nawet ten z niewyobrażalną ilością pięknych roślin, stanie się brzydki, jeśli odpowiednio o niego nie zadbamy. Praca nad ogrodem trwa cały rok niezależnie od pogody. Przycinanie roślin, odmładzanie ich, nawadnianie to prace, które są niebywale czasochłonne. To jednak niejedyny problem. Wiele prac wymaga przygotowania teoretycznego, które ma wpływ na fantastyczny efekt. Znajomość roślin jest w tym przypadku niebywale ważna, ponieważ każda odmiana wymaga innej pielęgnacji i nawadniania. Tym wszystkim zaczynając od projektu, po realizację i pielęgnację zajmuje się właśnie nasza firma, czyli Gardenwizja, działająca na Podhalu od wielu lat.

Tak samo, jak człowiek i zwierzęta, tak samo rośliny do pełni życia i swojego zdrowia potrzebują wody. Nawadnianie ogrodów to złożony proces polegający na uwzględnieniu wszystkich potrzeb poszczególnych roślin. Dzięki zdobytej wiedzy nasi specjaliści układają indywidualny projekt
skupiający się na wdrożeniu systemów nawadniania odpowiedniego do danego regionu i zagospodarowania roślinnego. Pielęgnacja ogrodów może być jednorazową pomocą polegającą na doprowadzeniu zielonych terenów do wcześniejszej świetności, bądź wspólną długoletnią współpracą, kiedy nasi pracownicy będą systematycznie odwiedzać ogród i dbać o każdy jego
aspekt.

Znamy różnorodne style ogrodów. Coraz chętniej wiele osób korzysta z uroku traw, które stanowią całoroczną ozdobę, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie zadbamy. Pielęgnacja traw ozdobnych, którą zajmuje się nasza ekipa z Gardenwizja, jest niebywale trudnym zadaniem dla amatorów kochających się w ogrodnictwie. Zmiana klimatu, potrzeby glebowe, nawadnianie oraz przycinanie to okoliczności, które łączą wszystkie ozdobne trawy. Niektóre z nich znakomicie czują się w mokrych podłożach, inne zaś przeżyją jedynie w suszy i pełnym słońcu. Tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewnimy im właściwy wzrost i kwitnienie. Najważniejsza jest znajomość każdej z nich oraz działanie w odpowiednim czasie, co nie narazi je na proces gnilny bądź przemarznięcie. Trawy pasują do wielu kompozycji, poczynając od ogrodów wiejskich po nowoczesne, minimalistyczne projekty i warto je pokochać.

Cennik pielęgnacji ogrodu ustalamy indywidualnie

Pielęgnacja ogrodów, którą zajmujemy się w miastach takich jak Nowy Targ, czy Zakopane to indywidualna praca z każdym naszym klientem. Cennik usług jest ustalony po zapoznaniu się ze zleconymi zadaniami oraz aktualnym stanem terenów zielonych. Współpracujemy tak samo z osobami indywidualnymi, jak i z większymi organizacjami, dbając o tereny zielone miast, bądź ogrody hotelowe. Każdemu z Państwa gwarantujemy, że oferowana przez nas pielęgnacja ogrodu,który już istnieje, czy założenie nowego od podstaw przyniesie rewelacyjny wygląd posesji. Projekt 3D tworzony po wizji lokalnej to tylko namiastka, która po wdrożeniu w życie zamieni każdy zaniedbany teren w ogród marzeń. Praca jest dla nas wyzwaniem i ogromną przyjemnością, dlatego z całego serca zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefonicznie. Damy Państwa ogrodom nowe życie.