Pielęgnacja trawników na Podhalu przez wykwalifikowanego ogrodnika

pielęgnacja trawników zakopaneIdealny trawnik jest marzeniem każdego posiadacza własnego ogrodu. Bez względu na to, czy mamy duży ogród, czy mały ogródek, pięknie zielony, miękki i równo przycięty trawnik cieszy oczy i daje miłe uczucie latem, kiedy chodzimy po nim boso. Jak jednak osiągnąć efekt zdrowej i pięknej murawy? Wszystko zależy od gatunku trawy, jaki posiejemy lub mamy już na ogródku oraz – co niezwykle istotne – od odpowiedniej pielęgnacji trawnika. Gardenwizja działająca na terenie miast Nowy Targ i Zakopane oferuje Państwu profesjonalne usługi ogrodnicze. Jedną z propozycji jet pielęgnacja trawników. Zakres naszej działalności obejmuje również całe Podhale.

Po pierwsze ważny jest gatunek trawy, jaki posiejemy. Obecnie w sprzedaży dostępne są specjalnie wyselekcjonowane mieszanki nasion traw najlepszych w swoim rodzaju. Trawa taka tworzy trwały, gęsty i miękki kobierzec, łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji.

Bez względu na to, czy chcemy dopiero posiać, czy już mamy trawę na ogrodzie, jednym z najważniejszych zabiegów ogrodniczych jest jej koszenie. Trawę trzeba kosić regularnie, zależnie od jej indywidualnego tempa wzrostu. Powinno odbywać się to przynajmniej raz w tygodniu. Ważne, aby nie skracać trawy zbyt mocno, bo często niszczy to murawę.

Postaw na sprawdzone usługi ogrodnicze na terenie Podhala!

W przypadku świeżo zasianej trawy z koszeniem należy poczekać do momentu, aż osiągnie ona 8- 10 cm. Pielęgnacja trawnika to również jego regularne podlewanie, zwłaszcza podczas upałów powinno odbywać się ono co 2-3 dni. Ważna jest pora podlewania trawy – najlepiej robić to rano lub wieczorem, gdyż w południe mocne słońce może doprowadzić do wypalenia mokrej trawy. Pielęgnacja trawników obejmuje również jego sezonowe sprzątanie. Ogrodnik zbierze gałęzie, wygrabi zeschnięte liście i źdźbła trawy, a wiosną przeprowadzi wertykulację (nacięcie darni). Zabieg ten ma na celu pozbycie się obumarłych resztek trawy, co zapewnia murawie doskonałe warunki do nowego, wiosennego wzrostu.

Kolejnym zabiegiem jest aeracja (napowietrzanie trawnika). Jest to głębokie nakłuwanie gleby, zwiększające dopływ powietrza do korzeni. Również aeracja ma bardzo duże znaczenie dla późniejszej kondycji trawnika wiosną i latem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak zapracowanymi jest dziś większość z nas. W tej sytuacji pomoże Państwu nasz wykwalifikowany ogrodnik, którywiosną przygotuje trawnik do niezakłóconego wzrostu, a w kolejnych miesiącach przeprowadzi jego regularną pielęgnację.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zachwycających ogrodów i w dbaniu o nie o każdej porze roku. Nasi pracownicy to osoby, dla których ogród jest ogromną pasją, wkładają więc mnóstwo serca w to, co robią. Dzięki temu już wielu naszych klientów może cieszyć się ogrodem marzeń, idealnie dopasowanym do ich indywidualnych oczekiwań. A wszystko to bez konieczności poświęcania cennego czasu na jego żmudną pielęgnację, którą powierzyli fachowcom.