PROJEKTOWANIE NOWOCZESNYCH ZIELONYCH DACHÓW


Zielone dachy to od pewnego czasu coraz popularniejsze rozwiązanie łączące architekturę z ekologicznymi pomysłami na poprawienie jakości powietrza w miastach, w których temperatura znacznie odbiega od bardziej naturalnego środowiska. Zielone dachy dzięki roślinności posadzonej na nich działają bowiem jak rodzaj poduszki powietrznej.

Jakie rośliny wybrać?

Rośliny na zielone dachy odparowują nagromadzoną wodę i odbijają promienie słońca, co zwiększa wilgotność powietrza, wzbogaca powietrze o produkowany tlen i zmniejsza znacznie ilość szkodliwego dwutlenku węgla wytwarzanego na skutek działań ludzkich i podwyższania temperatury w przestrzeniach miejskich. Nic więc dziwnego, że zielone dachy i zielone tarasy pojawiają się coraz częściej na budynkach nie tylko użyteczności publicznej (jednym z najbardziej spektakularnych polskich przykładów takiego wykorzystania dachu jest Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, na której dachu powstał cały, przepiękny ogród), ale też na domach prywatnych, których mieszkańcom zależy na zmniejszeniu szkodliwego wpływu wywieranego na otoczenie. Rośliny na zielone dachy, poza swoim korzystnym wpływem na środowisko naturalne, zakomponowane we właściwy sposób, mogą stanowić także po prostu przepiękną ozdobę naszego domu i dodatkowe miejsce zielone, w którym przyjemnie będzie spędzać czas w okresie letnim.

Projektowanie ogrodów, także w tak oryginalnym zakresie, jak zielone tarasy i dachy to pasja naszej firmy, które głównym terenem działalności jest Podhale i takie miejscowości, jak Bukowina Tatrzańska, Zakopane i Nowy Targ. Dzięki wykonanym już w tym regionie realizacjom zdobyliśmy zaufanie naszych klientów i markę firmy, która nie tylko przygotowuje projekty i wizualizacje wymarzonego ogrodu dla naszych klientów, ale także czuwa nad ich realizacją i dba o właściwą pielęgnację stworzonego ogrodu. Naszym klientom proponujemy profesjonalną pomoc, doradztwo i realizację projektów ogrodowych tworzących harmonijną całość z otoczeniem i stojącymi w nich domami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!